TOPlist

Ubytování na Queen Mary 2

Queen Mary 2 nabízí ubytování v 1 310 kajutách rozmístěných na celkem 8 palubách. Ubytování je rozděleno do čtyř kategorií - Queens Grill, Princess Grill, Club Balcony a Britannia. Tyto kajuty se od sebe liší především velikostí, doplňkovými službami a formou stravování. Fotografie jsou ve fotogalerii.

Nejluxusnější formou ubytování jsou apartmány Queens Grill. Komplexy Q1 (224 metrů čtverečních) a Q2 (119 metrů čtverečních na zádi (celkem 5 dvoupatrových apartmánů) jsou pojmenovány po královských palácích ve Velké Británii a jako jediné mají terasu směřující k zádi lodi. Každý z nich má k dispozici dvě koupelny s vířivkou a malou tělocvičnu. Další dva Q2 apartmány se nacházejí na přídi a jsou pojmenovány po královně Marii a královně Alžbětě. Apartmány Q3, pojmenovány po královně Anně a královně Viktorii (80 metrů čtverečních) jako jediné z královských kajut nemají balkón, zato je možné se kochat pohledem na příď lodi. Kajuty Q4 jsou typu penthouse, je to velice vzdušné a prosvětlené ubytování, protože má dva vstupy na balkón. Kajuty Q5, Q6 a Q7 se nacházejí na palubách 8, 9 a 10, všechny mají přibližně 50 metrů čtverečních a vlastní balkón. Všechny tyto kajuty mají k dispozici vybavený psací stůl, satelitní televizi, nadstandardně vybavené koupelny s masážními sprchami, k dispozici jsou hygienické potřeby jako jsou kromě mýdla třeba i tělové mléko, nadýchané froté župany a bačkory. Součástí je prostorná šatna se skříněmi a bezpečnostním sejfem. Každá kajuta dostane na přivítanou láhev šampaňského s jahodami, po celou plavbu je k dispozici komorník, který může například pomoci vybalit, udržuje kajutu čistou a uklizenou, pravidelně doplňuje mísu s ovocem a minibar požadovanými nápoji. Pokud se také cestující rozhodne dát si jakékoliv denní jídlo raději ve své kajutě, komorník se stará o to, aby bylo cestujícímu servírováno po chodech. Královské apartmány mají také přednostní nalodění a vylodění (Q1 až Q4) a pokud mají zájem, je jim k dispozici i recepční.

Další ubytovací třídou je Princess Grill (P1 a P2), jsou to v zásadě miniapartmány o velikosti 38 metrů čtverečních s velkým prostorem určeným ke spaní, který je napojen na obývací prostor. K dispozici mají mísu s ovocem, šumivá vína, balenou vodu a přednostní nalodění. Všechny kajuty mají také k dispozici plně vybavený psací stůl a 24hodinovou pokojovou službu.

Pro pasažéry, kteří upřednostňují dobrý výhled z vyšší paluby, jsou k dispozici kajuty Balcony Club (spadají pod ubytování Britannia). Dělí se na deluxe kajuty (25 metrů čtverečních), které mají chráněný balkón, a prémiové kajuty (27 metrů čtverečních), které se nacházejí právě na nejvyšších palubách. Všechny tyto a další uvedené kajuty mají k dispozici láhev vína na uvítanou, mísu s ovocem, malou ledničku, věci osobní potřeby jako bezpečnostní sejf, vysoušeč vlasů, lodní noviny, 24hodinovou pokojovou službu, satelitní televizi a telefon.

Posledními kajutami jsou standardní kajuty s výhledem na moře bez balkónu (19 metrů čtverečních), kajuty s výhledem do atria (16 metrů čtverečních) a kajuty bez výhledu (15 metrů čtverečních).