TOPlist

Stravování na Queen Mary 2

Královna nabízí tři základní restaurace v závislosti na typu ubytování, pasažéři ubytovaní v apartmánech Queens Grill se stravují v Queens Grill Restaurant, pasažéři z Princess Grill v Princess Grill Restaurant a ostatní se stravují v Britannia Restaurant, která má zároveň malou sekci zvanou Britannia Club, ve které se stravují pasažéři z kajut Balcony Club.

Všechny tři restaurace vycházejí ze základního menu, přičemž Queens Grill hosté mají k dispozici místo intimní restauraci ke stravování na pravoboku na palubě 7. Queens Grill hosté si vybírají jídlo ze základního menu, které je rozšířené o další dva menu výběry a také si mohou vybírat a lá carte prakticky vše, co se nachází na lodi.

Princess Grill hosté mají restauraci umístěnou také na palubě 7, ale na levoboku. Vzhledem prakticky připomíná Queens Grill Restaurant. Základní menu je rozšířeno o hlavní chod a předkrm a také je zde a lá carte menu. Stejně jako v Queens Grill Restaurantu je zde možno jíst kdykoliv, kdy je restaurace otevřena.

Britannia Restaurant je nádherná dvoupatrová restaurace s proskleným stropem, v jejímž čele se nachází podobizna klasického zaoceánského parníku. V rámci Britannia Restaurant se nachází malá sekce zvaná Britannia Club, která nabízí stravování v jakýkoliv čas, kdy je restaurace otevřena. Cestující stravující se v Britannia Club mají základní menu rozšířeno o dezert v podobě flambovaného ovoce. Všichni ostatní cestující z třídy Britannia si nemohou přijít na večeři, kdykoliv chtějí, ale musí si ještě před plavbou vybrat mezi prvním a druhým stolováním. Na snídani a oběd mohou přijít kdykoliv.

Queen Mary 2 nabízí také spoustu alternativních možností, jak se stravovat. Asi nejpopulárnější je King's Court, jehož prostor je rozdělen na několik částí a každá z nich nabízí různé typy jídla, například sendviče, asijskou (Lotus) nebo italskou (La Piazza) kuchyni, přičemž cestující se obsluhují sami. Večer je celý prostor přetvořen do několika menších neformálních restaurací, kde je možné si dát večeři za malý poplatek (kolem 5 až 7 dolarů). Je to jedno z mála míst, kde se dá najíst v neformálním oblečení, pokud na lodi zrovna probíhá formální večer. Za zmínku stojí úsek zvaný Chef's Galley o kapacitě 36 míst, kdy šéfkuchař prezentuje postupy při přípravě různých specialit. Toto lze sledovat i v televizi v kajutě.

Úplně jiný typ zkušenosti nabízí Todd English Restaurant, který nabízí intimní atmosféru a nabízí nový pohled na kulinářské umění. Jídlo je zde obvykle připravováno pod dohledem některého ze známých šéfkuchařů. Todd English Restaurant nabízí asi nejdražší stravování. Celá večeře obvkle stojí 25 až 30 dolarů.

Během dnů, kdy je pěkné počasí a kdy je loď ukotvena v přístavu, je možné se najíst v Boardwalk Café, které se nachází kousek za komínem na horní palubě. Cestující zde mají k dispozici hamburgery a další podobná jídla a obsluhují se sami.

Poslední možností, kde si mohou lidé dát plnohodnotné jídlo, je Golden Lion Pub. Je oblíbený především v čase oběda, kdy se zde podavají "fish and chips" (ryba s hranolky) a další oblíbená britská hospodská jídla.