TOPlist

Bary a salónky na Queen Mary 2

Na palubě lze nalézt celkem 14 různých barů a salonků. Nejpopulárnějším je pravděpodobně Commodore's Club, který se nachází na palubě 9 a nabízí nádherný výhled ve směru plavby lodi. Je možno si zde prohlédnout největší model Queen Mary 2 na světě. Je zde také nejoblíbenější místo hlavního designéra QM2, Stephena Payna :) Na Commodore's Club je napojen, ale oddělen skleněnou zdí Churchill's Cigar Bar, kde je možno si vychutnat cigarety či doutníky společně s dobrým vínem nebo whisky.

Na palubě 3 je možno nalézt The Veuve Cliquote Champagne Bar, který, jak už název napovídá, je zaměřen na cestující, kteří si rádi vychutnají sklenku kvalitního šampaňského nebo prosecca (druh bílého vína) od stejnomenné francouzské firmy, a to ve spojení s kaviárem a dalšími podobnými pochoutkami. Na palubě Queen Mary 2 je také možnost vychutnat si speciální čaj o páté, který obsahuje Twinings tea Rituals, skleničku Veuve Yellow Label Brut NV nebo Veuve Clicquot Rose Brut, výběr těch nejlepších sendvičů a moučníků, to vše za doprovodu harpistky.

Poblíž se nachází Chart Room, kde si lze skleničku dobrého pití vychutnat při poslechu představení klasické nebo jazzové hudby.

Posledním barem na palubě 3 je Sir Samuel's Wine Bar, pojmenovaný podle zakladatele rejdařství Cunard, Samuela Cunarda. Zde mohou cestující ochutnat celou škálu vín a ráno se zde podává káva a různé moučníky.

Golden Lion Pub na palubě 2 nabízí kromě stravovacích možností i večerní "hospodkou" zábavu, kdy je zde možné hrát turnaje v šipkách, zazpívat si karaoke nebo zde vystupuje některý ze zpěváků či pianistů.

Na královně je možno navštívit i dvoupatrový noční klub G-32, který je pojmenován podle doku, ve kterém byla Queen Mary 2 postavena. Je to pokračování tradice, kdy noční klub na Queen Elizabeth 2 byl také pojmenován podle doku, ve kterém byla zkonstruována.

Na palubě 7 se nacházejí dvě další možnosti k posezení. Jednou z nich je Winter Garden (Zimní zahrada) plná květin a s vodopádem, která slouží jako "tiché místo" na lodi, k relaxaci a klidnější zábavě, jako je předčítání členem britské Královské akademie dramatických umění nebo dražby uměleckých děl. Slouží také k podávání tradičního britského čaje o páté.

Druhým salónkem na palubě 7 je Queens Grill Lounge, který nabízí posezení pouze pro cestující bydlící v kajutách kategorie Grills. Zde je možno si také dát tradiční čaj o páté.

Na palubě lodi se nacházejí tři bazény pro dospělé a každý z nich má poblíž vlastní bar. Jsou pojmenovány Regatta Bar, Terrace Bar a Pavilion bar (vnitřní bazén). Poslední zmiňovaný má i malé pódium pro živá vystoupení.